Renatos Karvelis knyga „Miestas ir menininkas. Tauragės kultūros maršrutai“

2023-07-15

Kartu su Renatos Karvelis Meninio tyrimo apie Tauragę publikavimu Tauragės krašto muziejus „Santaka“ išleido autorės knygą „Menininkas ir miestas. Tauragės kultūros maršrutai“. Knygoje persipina istorijos, idėjos ir vaizdiniai apie Tauragės miestą.

Autorė publikuoja tekstus, parašytus jai apsigyvenus Tauragėje nuo 2019 iki 2023 metų. Pirmieji tekstai viešinti asmeniniame feisbuko profilyje, negalvojant apie konkrečią bendruomenę, kuriai jie yra skirti, nejaučiant didelės atsakomybės už savo žodžius, nes jie neturi galios keisti, daryti įtaką, formuoti. Vėliau tekstai keičiasi. Autorė reflektuoja kovidą, karą, kasdienius iššūkius, gilinasi į kultūrinius reiškinius. Įvietintoje kūryboje randasi specifinių, tik Tauragei būdingų kontekstų.

Etnologė Aurelija Dagilytė-Drevel apie „Menininkas ir miestas. Tauragės kultūros maršrutai“ atsiliepia:

„Renatos knyga – subtiliai subjektyvus Tauragės kultūrinio gyvenimo atlasas, moterišku žvilgsniu permetantis efemeriškas (post)pandeminių metų miesto kultūrinio gyvenimo realijas, įvietintas geografinių objektų gairėmis. Nuo publicistikos iki slemo, nuo grafiti iki kapinių istorijos, autorė pažindina Tauragės menininkus vienus su kitais, o kartu ir su visa likusia Lietuva. Tekste netrūksta sodrios savirefleksijos, aštresnio kritiško požiūrio į „didžiąją“ Lietuvos kultūrą, glokalias ir globalias įtakas, tapatybes, nuomones. Nuostabi knyga, apie kitą, dažnai nematomą, kultūrinę Lietuvą!“

Meninis tyrimas apie Tauragę yra Menų festivalio „Kvadratu“ dalis. Festivalį organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Festivalis patenka į „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ programą. Festivalį finansuoja Tauragės rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija.

Renatos Karvelis knygos „Miestas ir menininkas. Tauragės kultūros maršrutai“ elektroninė versija:

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias