Skelbiamas 2023 metų Kalbos premijos konkursas

2023-03-16

Kovo 16-ąją, minint Knygnešio dieną, Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija tradiciškai skelbia Felicijos Bortkevičienės Kalbos premijos konkursą.

Žodžio laisvės gynėjos, labdaros organizatorės F. Bortkevičienės (1873–1945) atminimą įamžinanti premija kasmet skiriama už reikšmingą lituanistinę veiklą Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams, organizacijoms ar institucijoms. „Jau dvidešimtus metus teikiama Felicijos Bortkevičienės Kalbos premija kuria labai gražią tiek iškiliausių lietuvių kalbai nusipelniusių asmenų pagerbimo tradiciją, tiek dažnai tik specialistams žinomus darbus ir tendencijas padeda priartinti prie platesnės visuomenės. Kviečiame visus aktyviai siūlyti kandidatus“, – teigia Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos pirmininkas dr. Paulius Saudargas.

Komisija pretendentus gauti premiją vertins pagal šiuos kriterijus:

1) pastangos skatinti taisyklingos ir gražios lietuvių kalbos vartojimą viešajame gyvenime ir akademinėje srityje, žiniasklaidoje ir įvairioje literatūroje, renginiuose, socialinėse akcijose;

2) rūpinimasis lietuvių kalbos pritaikymu informacinėse technologijose;

3) lietuvių kultūros plėtrai ir visuomenės pažangai svarbių lituanistikos projektų, sumanymų įgyvendinimas, kitokia lituanistinė veikla;

4) visuomenei reikšmingų, turinio naujumu išsiskiriančių lituanistikos (kalbotyros, knygotyros, paveldo komunikacijos, spaudos istorijos, socialinės kultūros) mokslo darbų (ne žemesnės pakopos kaip magistro darbas) ir kitokių tyrinėjimų atlikimas ir paskelbimas;

5) rūpinimasis lituanistiniu paveldu ir jo sklaida Lietuvoje ir pasaulyje;

6) dalies lituanistinės veiklos atlikimas neatlygintinai.

Premija gali būti skiriama, jeigu pretendentas atitinka ne mažiau kaip du iš nurodytų kriterijų, tačiau lituanistinės veiklos atlikimo neatlygintinai kriterijus yra privalomas.

Pretendentų kandidatūras turi teisę siūlyti fiziniai ir Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka įregistruoti juridiniai asmenys, kurie iki 2023 m. balandžio 24 d. privalo Komisijai pateikti:

1) motyvuotą rekomendaciją;

2) pretendento gyvenimo ir profesinės veiklos aprašymą;

3) svarbiausių pretendento darbų sąrašą (nurodyti atliktus neatlygintinai).

Pasirašyti dokumentai siunčiami Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijai el. paštu lituanistika@lrs.ltpriim@lrs.lt arba adresu Gedimino pr. 53, 01109, Vilnius.

Prieš teikiant kandidatus prašome juos supažindinti su privatumo pranešimu.

Kalbos premiją konkurso būdu skirs Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija. Tradiciškai Kalbos premijos laureatas paskelbiamas gegužės 7 d., minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. 2023 m. Kalbos premija bus iškilmingai įteikta Valdovų rūmuose vyksiančiame renginyje „Kalbos vakaras“ gruodžio mėnesį.

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias