Šiuolaikinio meno centras Vilniaus knygų mugėje

2023-02-14

Vasario 23-26 d. vyksiančioje Vilniaus knygų mugėje (Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO) dalyvauja Šiuolaikinio meno centras (stendo nr. 3.27, 3 salėje), kuris renginyje pristatys naujausią savo leidinį – „Pokalbiai apie Lietuvos šiuolaikinį meną“.

Vasario 24 d., penktadienį, 20:00, 15min forume

Pristatyme dalyvaus knygos sudarytoja Asta Vaičiulytė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė, menininkai Anastasia Sosunova ir Darius Žiūra, pokalbį moderuos kultūros žurnalistė ir šiuolaikinio meno kritikė Jogintė Bučinskaitė.

Vasario 26 d., sekmadienį, 12:20, konferencijų salėje 5.3

Programoje „Šortai“ knygą pristatys Asta Vaičiulytė drauge su menotyrininke, kuratore ir menininke Laima Kreivyte. Knygos „Šortai“ – tai trumpieji, vos 15  minučių trukmės  pokalbiai, kuriuose knygos aptarimui susitinka jos autorius(ė) ir kritikas(ė).

Apie knygą:

Žvilgsnis į Lietuvos šiuolaikinio meno lauko praeitį ir dabartį šioje knygoje, įžodinant 30 metų laikotarpį charakterizuojančius įvykius, kūrybines praktikas, idėjas ir atradimus, yra ir siekis geriau įsivaizduoti ateitį. 30-yje joje publikuojamų pokalbių susitinka 54 pašnekovai – skirtingų kūrybinių praktikų ir kartų atstovai: menininkai, menotyrininkai, kuratoriai, meno kritikai, rašytojai, filosofai ir kiti kūrėjai.

Knyga pirmą kartą pristatyta sausio 25 d. ŠMC skaitykloje drauge su keliais jos tekstų autoriais. Tą vakarą diskusijoje dalyvavusieji dalinosi ir pirmais savo įspūdžiais. Anot menininkės Aurelijos Maknytės: „[Knygoje] dialogai vyksta labai skirtingai. Jie kartais tampa monologais, istorijos liejasi, virsta anekdotais. Žvelgiant meno lauke veikiančių žmonių akimis, šis laukas atsiskleidžia spalvingai ir prasmingai. Kiekviena karta turi jai savaime suprantamų dalykų, o štai žvelgiant jau iš kito laiko perspektyvos, tie patys dalykai atrodo kitaip, todėl svarbu tokius pokalbius užfiksuoti.”

Tuo tarpu dailėtyrininkas ir kuratorius Edgaras Gerasimovičius pastebėjo, kad „pokalbiai nepakeičia meno kritikos; kuruoti pokalbiai yra nutolę nuo apibendrinimo žanro, jie – kaip kūriniai”. Jis taip pat dalinosi: „Ši knyga yra dokumentas ateičiai. Viskas keičiasi, atsiranda naujos institucijos. Mes galime kai ką užprogramuoti čia – užfiksuoti detales, istorijos fragmentus, už kurių bus galima kabintis ateityje.”

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias