Rimvido Jankausko-KAMPO knygos pristatymas galerijoje „Meno parkas”

2024-01-05

Sausio 5 d., penktadienį, 18 val. galerijoje „Meno parkas” (Rotušės 27, Kaunas) įvyks Rimvido Jankausko-KAMPO knygos pristatymas.

Pristatyme dalyvaus knygos sudarytojai: dr. Rasa Žukienė, Genovaitė Bartulienė, dr. Kristina Budrytė-Genevičė ir Arvydas Žalpys. Į pokalbį įsijungs ir Rimvido Jankausko-Kampo amžininkai, bičiuliai ir bendramoksliai.

Rimvidas Jankauskas savo kūryboje be baimės išreiškė ryškias emocijas ir sudėtingus egzistencinius apmąstymus. Garsėjo nepalaužiamu atsidavimu tapybai kaip savo gyvenimo esmei, jis užėmė drąsią, bekompromisę poziciją.

Prieš keletą metų galerijoje „Meno parkas” diskutuodami apie kertinius Lietuvos meno istorijos taškus, įžvelgėme spragą – pastebėjome, kad prisiminimai ir žinios apie Rimvidą Jankauską-Kampą keliaudami iš lūpų į lūpas po truputį virsta legendomis, o jo kūrinių likimas ne visada žinomas. Taip gimė mintis grįžti prie šio autoriaus kūrybos apžvalgos.

Rimvidas Jankauskas savo meninį braižą atrado permainingais aštuntojo ir devintojo dešimtmečio metais, Sovietų Sąjungai žlungant ir Lietuvai siekiant nepriklausomybės. Ankstyvieji jo kūriniai atspindėjo šią epochą, tačiau stipriausi darbai atsirado Lietuvai atgavus laisvę (1990–1993 m). Šiuo laikotarpiu kilo nauja menininkų, metančių iššūkį akademinėms Dailės instituto normoms, banga.

Per trumpą laiką po studijų Kampas išsiugdė giliai asmenišką ir filosofinį tapybos stilių, kurio centre – intymios temos, improvizacija, vidinė laisvė ir alla prima technika. Kampas ėjo abstrakcijos keliu kartu su kitais Lietuvos dailininkais, tačiau išsiskyrė tuo, kad jam nerūpėjo subtilūs prasminiai ir koloristiniai niuansai, jo abstrakcijos – lyg trumpas, tikslus sakinys be lyrizmų.

(Tekstas parengtas pagal Rasos Žukienės straipsnį „Rimvidas Jankauskas ir tapyba kaip egzistencinis išgyvenimas”)

Šiuo metu galerijoje veikiančią Rimvido Jankausko-Kampo parodą „Tapytojas esu, ir viskas.” galima aplankyti iki sausio 21 dienos.

Projekto partneriai: Nac. M. K. Čiurlionio dailės muziejus, MO muziejus, Kauno modernaus meno fondas.

Projekto iniciatorius ir rėmėjas: Tomas Osencovas.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias