Pažintis su Vilniaus utopijoms tęsiasi: antrasis „Neįgyvendinto Vilniaus“ tiražas ir keturi virtualūs pasakojimai

2022-02-08

Pasibaigus Vilniaus muziejaus organizuotai parodai „Neįgyvendinti XX amžiaus Vilniaus projektai“, pažintis su vaizduotę audrinančiais projektais tęsiasi – sulauktas antrasis parodos kuratorių Marijos Drėmaitės ir Rasos Antanavičiūtės knygos „Neįgyvendintas Vilnius“ tiražas (išleido leidykla „Lapas“). Specialiai šia proga Vilniaus muziejus pristato keturis virtualius pasakojimus.

Daugelio skaitytojų pamėgta knyga – tai pasakojimas apie laiko ir ideologijų keičiamą XX a. miestą. „Neįgyvendintas Vilnius“ kviečia pažinti urbanistines utopijas, architektūrines ir memorialines vizijas, taip ir netapusias realybe. Daugiau nei šimtas knygoje pristatomų projektų pasakoja apie siekį sukurti geresnę visuomenę, tenkinant modernių miestiečių poreikius.

„Vilniečiai teisingai ir teisėtai reikalauja savo antrojo tiražo. Juk knyga apie neįgyvendintus Vilniaus projektus nėra vien architektūra ir urbanistika – ji apima visą XX amžiaus miesto istoriją, joje telpa daugybė miesto ir miestiečių idėjų, kurias įdomu apžvelgti ir palyginti iš laiko perspektyvos“, – antruoju knygos tiražu džiaugiasi architektūros istorikė, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorė Marija Drėmaitė. 

Knygos bendraautorė, menotyrininkė, Vilniaus muziejaus direktorė Rasa Antanavičiūtė taip pat neslepia entuziazmo: „Džiaugiuosi, kad mūsų su Marija, leidyklos „Lapas“ ir Vilniaus muziejaus bendradarbiavimas yra toks sėkmingas. Ir švenčiu, kad neįgyvendinti projektai susitiks su dar tūkstančiu žmonių ir jie gyvens paraleliniame Vilniuje, kuris vis iš naujo susiformuos knygos skaitytojų vaizduotėje.“

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias