Neringoje svečiuojasi Rašytojo stipendijos laureatas Sigitas Parulskis

2023-04-12

Tradicija Neringą rinktis kaip kūrybinį įkvėpimo šaltinį – gyva. Savo rezidavimą Neringoje pradėjo poetas prozininkas, dramaturgas bei vertėjas Sigitas Parulskis.

Kvietimu atvykti į Neringą tapo S. Parulskiui skirta Neringos savivaldybės stipendija rašytojui, reziduojančiam Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre. Rezidencijos Neringoje metu poetas planuoja sukurti nuotraukų ciklą Kuršių nerijoje ir parašyti eseistinių tekstų, vaizdą derinant su tekstu. 

„Fotografija domiuosi palyginti neseniai, bet intensyviai, pastaruoju metu ypač susidomėjau analoginės fotografijos galimybėmis, nors iki šiol pajūryje esu buvęs tik su skaitmeniniu aparatu“, – rašė S. Parulskis. Pristatydamas kūrybinį sumanymą, S. Parulskis pabrėžė, kad tokiam darbui labiausiai tiktų balandžio mėnuo, kai pasaulis dar pilnas pustonių, švelnesnės šviesos ir ribinių situacijų. 

Būtent Kuršių nerijos peizažo spalvos, šviesos ir šešėliai daugiau nei prieš šimtmetį kūrybiniu įkvėpimu buvo vokiečių dailininkams, fotografams, rašytojams, aktoriams, kompozitoriams, o 1923-aisiais Klaipėdos kraštą prijungus prie Lietuvos, Kuršių nerija tapo įkvėpimo šaltiniu ir lietuvių menininkams. 

Šiandien Neringa ir vėl gręžiasi į kūrėjus, kviesdama būtent čia ieškoti impulsų ir spalvų savo kūrybai. Tam, kad paskatinti kūrėjus kurti Neringoje, plėtoti pažintinius-kultūrinius mainus buvo įsteigta Neringos savivaldybės stipendija rašytojui. 

Premija įsteigta bendradarbiaujant su Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešąja biblioteka ir yra skiriama rašytojui, reziduojančiam Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre – vienintelėje tokio pobūdžio įstaigoje, kurioje šalies ir užsienio kūrėjų bendruomenių atstovai gali susitikti, kurti, versti, bendrauti ir bendradarbiauti. Stipendija skiriama už rezidencijos metu įvykdytą Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro kūrybinės veiklos programą, kurią sudaro sukurti, atlikti ar kitaip viešai pristatyti kūrybiniai darbai Neringos bendruomenei. Rezidencijos trukmė – vienas mėnuo. 

Susitikimai su Sigitu Parulskiu vyks tiek Neringoje, tiek Klaipėdoje. 

-Balandžio 20 d. 17.30 val. Nidoje, Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre (Skruzdynės g. 9, Nida).
-Balandžio 27 d. 17.30 val. Klaipėdoje, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje (H. Manto g. 25, Klaipėda).

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias