Nepadorūs skaitymai „Naglis“ Kauno menininkų namuose

2023-08-24

Rugpjūčio 24 d., ketvirtadienį, 19 val. Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56, Kaunas) įvyks nepadorūs skaitymai, kuriais iš naujo bus atverti „Naglio“ puslapiai ir dar vienu kampu pažvelgta į dešimtojo dešimtmečio queer kultūrą Lietuvoje. Skaitovai/ės: Dovilė Lapinskaitė, Frydrichas Mireckas, Justas Vonžodas.

„Kažkada viename kultūros žurnale buvo straipsnis apie Naglio kalvą Palangoje, tą, pakeliui į vyrų pliažą. Buvo rašoma, kad ten laidodavo visuomenės atstumtuosius. Aš užsikabinau ir pavadinau taip.“ – apie žurnalo gėjams ir jų draugams pavadinimą „išgirsti“ Lietuvos queer archyvui pasakoja leidinio redaktorius Stasys Dimbelis.

1993–1997 m. leistas žurnalas buvo vienas svarbiausių gėjų kultūros įvykių Lietuvoje. Autentiškas turinys, aktualijų apžvalgos, plagiatai, prastos kokybės vertimai, anekdotai, pažinčių skelbimai, atviresnio turinio reikalaujantys laiškai ir pasyvumas jį kuriant.

Projektu „Nepadorūs vakarai“ siekiama sukurti erdvę seksualumo diskurso kaitos analizei kultūros kontekste 10-ajame dešimtmetyje. Antrojoje projekto dalyje „Naglis“ siekiama tyrinėti tuo metu besiformuojančią queer kultūrą ir jos socialinės aplinkos santykius šalyje ir regione. „Nepadorūs vakarai. Naglis“ programą sudaro plačiaformatė renginių programa (performatyvūs skaitymai, performatyvi ekskursija, paroda, videomeno programa, performansų vakaras-vakarėlis) su kuratoriais/ėmis, tyrėjais/omis ir menininkais/ėmis iš Baltijos šalių ir Rytų Europos regiono.

Renginio kuratorė: Viktorija Kolbešnikova
Projekto komunikacija: Skaistė Kiaurynaitė-Beniušė, Darius Matonis
Projekto dizainas: Kornelija Zizaitė
Projekto partneriai: Asociacija „In corpore“, VšĮ „Artnews.lt “

Projektą „Nepadorūs vakarai. Naglis“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias