Nacionalinėje dailės galerijoje – unikalaus edukacinio projekto paaugliams katalogo pristatymas

2023-02-08

Vienintelis toks Baltijos šalyse edukacinis projektas paaugliams „Kažkoks keistas menas“, prasidėjęs karantino metu, 2021 m. vasarį, virto dalyvių patirtį apibendrinančiu katalogu. Jo pristatymas vyks vasario 12 d., sekmadienį, 14 val. Nacionalinės dailės galerijos (toliau – NDG) auditorijoje su projekto dalyviais ir leidinio sudarytojais: Ona Akele, Lukrecija Jurėnaite, Tėja Kalpokaite, Emilija Lanevskaja, Gabija Stūryte, Marijonu Verbel bei projekto vadove NDG edukatore Eglė Nedzinskaite.

Nacionalinės dailės galerijos organizuoto projekto „Kažkoks keistas menas“ metu 23 Vilniaus bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviai mokėsi iš meno lauko profesionalų, bendravo su menininkais ir surengė parodą „O kur žmonės?“, veikusią NDG 2021 m. lapkričio 13–2022 m. vasario 6 d. Jaunuoliai viską atliko patys: sukūrė parodos idėją, atrinko kūrinius, kūrė ekspozicijos architektūrą ir dizainą, tyrė auditoriją bei reklamavo parodą. Apie tai, kaip sekėsi dirbti kartu, ką sužinojo ir ko išmoko, jie papasakojo Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus išleistame projekto ir parodos kataloge.

„Į katalogą sudėjome įsimintiniausias akimirkas ir svarbiausius faktus, kad šis unikalus projektas dar ilgai išliktų visų atmintyje, o galbūt kažkam būtų įkvėpimo šaltiniu“, – sako viena iš leidinio rengėjų Emilija. Kataloge jaunuoliai atvirai pasakoja apie parodos kūrimo užkulisius – kaip sekėsi dirbti kartu, daryti sprendimus, kas proceso metu buvo smagiausia, kas galėjo būti padaryta geriau.

Rengdami parodą, dalyviai dirbo keturiose komandose: kuratorių, architektų, dizainerių, rinkodaros specialistų. Po atidarymo susibūrė dar viena – edukatorių – komanda, kūrusi ir įgyvendinusi edukacinius renginius bendraamžiams ir visiems parodos lankytojams. Ištvermingiausi (juk projektas trunka jau dvejus metus!) dirbo toliau ir parengė pirmąjį savo gyvenime katalogą.

Jis bus vertingas tiems, kurie lankėsi parodoje „O kur žmonės?“ ir norėtų ją prisiminti, taip pat edukatoriams, dirbantiems su jaunimu, bet labiausiai jauniems žmonėms, kurie svajoja apie parodų kuratoriaus, architekto, dizainerio ar kultūros rinkodaros specialisto karjerą.

Katalogą sudarė: Ona Akelė, Lukrecija Jurėnaitė, Tėja Kalpokaitė, Emilija Lanevskaja, Eglė Nedzinskaitė, Gabija Stūrytė, Marijonas Verbel. Jo dizainą sukūrė jaunuoliai su dizainere Aurelija Slapšyte. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias