Minint Tarptautinę knygos dieną – išskirtinio katalogo pristatymas Valdovų rūmuose

2023-04-19

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia balandžio 20 d., ketvirtadienį, 18 val. Valdovų rūmuose paminėti Tarptautinę knygos dieną ir dalyvauti išskirtinio leidinio „Officina Plantiniana knygos Nacionalinėje bibliotekoje: katalogas = The Officina Plantiniana Collection at the National Library of Lithuania: a Catalogue“ pristatyme.

Knygos diena skirta švęsti skaitymo džiaugsmą, skatinti raštingumą ir meilę knygai. Šia proga Nacionalinė biblioteka pristatys garsiausios ankstyvųjų Naujųjų laikų Europos Plantino-Moretų spaustuvės veiklą, leidinius ir asmenybes. Nacionalinės bibliotekos išleistame kataloge aktualizuojamas joje saugomas Plantino-Moretų spaustuvės XVI–XVIII a. išleistų knygų rinkinys.

Christophe’as Plantinas – XVI a. spaustuvininkas, leidėjas ir verslininkas. Antverpene jis įkūrė vieną sėkmingiausių prekių ženklų Europoje. Jo spaustuvė buvo unikali – tradicinės spausdinimo technikos buvo derinamos su naujais metodais ir technologijomis. Plantinas taip pat buvo įžvalgus verslininkas, žinojęs, kaip padaryti savo spaustuvę sėkmingą. Jis užmezgė partnerystės ryšius su kitais leidėjais, autoriais ir knygų pardavėjais visoje Europoje, investavo į naujas technologijas ir įrangą, kad patobulintų spausdinimo procesus. Tai padėjo jam dominuoti Europos knygų rinkoje.

Šiandien Plantino-Moretų spaustuvės kompleksas pripažintas UNESCO pasaulio paveldo objektu, o jo knygos labai paklausios tarp kolekcininkų ir mokslininkų. „Officina Plantiniana“ rinkinys Nacionalinėje bibliotekoje liudija išlikusį šio nepaprasto leidėjo sukurtą palikimą.

Pristatyme dalyvaus katalogo sudarytojos dr. Milda Kvizikevičiūtė, Eva Praškevič, dr. Viktorija Vaitkevičiūtė ir recenzentai dr. Jolita Liškevičienė bei prof. dr. Arvydas Pacevičius. Renginyje bus pristatomos išskirtinės ankstyvųjų Naujųjų laikų knygos, katalogo reikšmė ir tyrimai, iššūkiai, su kuriais susiduriama tyrinėjant senąsias spausdintines knygas.

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias