Gruodžio 15 d., penktadienį, 17.30 val. Prospekto galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) įvyks Mildos Drazdauskaitės knygos „Nuotrauka atminčiai” pristatymas.
Knyga „Nuotrauka atminčiai” aktualizuoja ir naujai peržiūri Mildos Drazdauskaitės fotografinį palikimą. Joje pateikiami ne tik gerai autorės gerbėjams pažįstami, redaguoti ir savi-cenzūruoti kadrai, bet ir iki pagrindinio kadro menininkės užfiksuotos akimirkos, jas lydinčios istorijos, bei kūrybinis procesas. „Nuotrauka atminčiai” atskleidžia maištingą Mildos asmenybę ir savitą, amžininkams ne visuomet priimtiną ir suprantamą požiūrį į fotografiją. Negatyvų kontaktiniai atspaudai, kontrolinės ir bandomosios nuotraukos, asmeninio archyvo kadrai – sudėtingo ir išraiškingo socialinio ir istorinio laikotarpio liudininkai.
Knyga pristatys sudarytojos Laima Kreivytė ir Dalia Mikonytė, menotyrininkė dr. Agnė Narušytė, knygos dailininkas Gytis Skudžinskas.
Milda Drazdauskaitė – mažai pristatyta ir tyrinėta Lietuvos fotografė, kūrusi kintančiomis istorinėmis aplinkybėmis, esanti sankirtoje tarp klasikinės humanistinės fotografijos ir „konceptualistų”. Šis liminalumas – autorės stiprybė ir kliuvinys. Menininkė nuo 1978 m. pradėjo dalyvauti parodose ir dirbti Lietuvos fotomenininkų draugijoje, dalis jos darbų apkeliavo nemažai Europos galerijų, į jos rankas savo nuotraukų spaudą patikėjo net Antanas Sutkus. M. Drazdauskaitės pasirinkimas daryti „nuotraukas atminčiai” liudija apie (auto)ironišką ir konceptualų požiūrį į fotografiją – tai būdas įveikti modelių pasipriešinimą ir nesureikšminti fotografuojančiojo autorystės. Mildos Drazdauskaitės kūryba, kaip ir jos amžininkų bei kolegų Algirdo Šeškaus, Alfonso Budvyčio, Vytauto Balčyčio, Gintaro Zinkevičiaus darbai – gali būti peržiūrėta šiuolaikinio meno ir fotografijos kontekste. Autorės darbams būdingas akivaizdus pozavimas, modelių gražesnio gyvenimo performansai, išryškinantys kasdienybės absurdą, disonansą tarp to, kokiais esama ir kokiais norima atrodyti.
Lietuvos fotomenininkų sąjungos informacija.