Meno kritikos apdovanojimai kviečia į susitikimus su Ben Eastham, „e-flux Criticism“ vyriausiuoju redaktoriumi

2023-04-13

Balandžio 25-26 dienomis Meno kritikos apdovanojimai kvies į susitikimus su Ben Eastham – internetinio leidinio ,,e-flux Criticism” vyriausiuoju redaktoriumi ir vienu iš žurnalo ,,The White Review” įkūrėjų. 

Balandžio 25 d. 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) vyks Ben Eastham vieša paskaita ,,Kam reikalinga kritika?”, o balandžio 26 d. 18 val. Šiuolaikinio meno centro skaitykloje (Aušros Vartų g. 5, Vilnius) laukia „Ilga kava“ ir diskusija su paskaitos autoriumi.

Pastaraisiais metais meno kritikos vaidmuo patiria krizę. Regis, niekas nebėra tikras, kam tiksliai ji reikalinga, kokiam adresatui skirta, kur ją rasti ir kas atsakingas už tai, kad jos būtų. Spausdintinės leidybos nuosmukį lydi ne mažiau sukrečianti kritiko vaidmens krizė: autoritetingai kalbėjęs tariamai objektyvus Apšvietos epochos kritikas, jau neegzistuoja, o postmoderniam kritikui, neatskiriamam nuo savo paties kritikuojamų sistemų, nepakanka įrankių spręsti dabartinės kartos problemas. Ką reiškia rašyti meno kritiką tamsiais laikais?

Šiuose susitikimuose bus kalbama apie meno kritikų kaip tarpininkų tarp meno ir visuomenės vaidmenį. Kaip yra rašęs Johnas Bergeris, kritikos problema visų pirma susijusi su ryšių kūrimu: meno kritika ypač svarbi kaip būdas susieti meno patyrimą su tuo, kas vyksta šiandienos pasaulyje, tad ji ypač aktuali toms auditorijoms, kurios jaučiasi nutolusios nuo kultūrinio diskurso.

Registracija į diskusiją su autoriumi ŠMC skaitykloje – el. pašto adresu justina@cac.lt.

Šie renginiai organizuojami Meno kritikos apdovanojimų kontekste. Apdovanojimus ir juos lydintį renginių ciklą organizuoja Šiuolaikinio meno centras, Nacionalinė dailės galerija ir Artnews.lt. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Apie Ben Eastham

Ben Eastham – internetinio leidinio e-flux Criticism vyriausiasis redaktorius ir vienas iš žurnalo The White Review įkūrėjų. Antra jo knyga The Imaginary Museum (TLS Books, 2020) yra fiktyvaus pasakojimo forma aprašytas tyrimas apie tai, kaip menas formuoja mūsų pasaulėvoką. Easthamas taip pat yra knygų apie menininkus Fabio Mauri (Hauser & Wirth, 2019) ir Luisą Camnitzerį (Sternberg Press, e-flux, 2021) sudarytojas. Jo kritikos straipsniai jau ilgą laiką publikuojami įvairiuose leidiniuose.

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias