Marijos Puipaitės paskaita „Daikto viduriai ir paviršius“

2023-03-28

Balandžio 4 d. (antradienį), 17 val. Vilniaus paveikslų galerijoje vyks vieša šiuolaikinio dizaino kūrėjos Marijos Puipaitės paskaita „Daikto viduriai ir paviršius“! Paskaitoje dizainerė pristatys savo tyrimą ir kūrybines strategijas, ieškant daikto tikrumo ir auros, kaip intymaus ryšio su objektu sąlygos. 

Marija Puipaitė, neapsiribodama tik vizualia reprezentacija, analizuoja daikto – funkcionalaus objekto – paveikumą ir siūlo jautrų juslinį požiūrį į materiją. Kaip ir tapytoja Patricija Jurkšaitytė, Marija įkvėpimo ieško istoriniame kontekste: į šiuolaikinio konvencinio dizaino nepakankamumą ji žvelgia per istorinių baldų, restauracijos, istorinio ir kultūrinio santykio su medžiagomis, rūbais ar baldais prizmę. Atliekant tyrimą bandoma suprasti, kas leistų sukurti aktyvų veikiantį daiktą, nurodantį į neabejingą objekto ir žmogaus santykį. Vienas pagrindinių jos tiriamosios ir kūrybinės tyrimo dalies leitmotyvų – daikto auros paieška ir klausimas, kaip ją būtų galima (ir ar išvis įmanoma) sukurti šiuolaikiniame objekte. Daikto viduriuose, plyšiuose ir permatomume ji ieško, kas jam suteikia benjaminišką aurą ir juslinių asociacijų, kaip būtinų sąlygų užmegzti intymų ryšį su vartotoju. Be amato, rankų darbo, gamybos proceso, objekto kaip kontaktinės relikvijos, medžiagos paveikumo ir geismo momentų, Marija Puipaitė, panašiai kaip Patricija Jurkšaitytė, savo darbuose analizuoja šiuolaikinio interjero tuštumos reikšmę ir plokščių bei tūrių estetiką, kurioje nebėra vietos daiktams su aura.

Renginys nemokamas. Registracija nebūtina.
Renginio trukmė – apie 1 val.

Paskaita yra parodos „Patricija Jurkšaitytė. Iliuzoriumas“ edukacinės programos renginių ciklo dalis. Daugiau apie tai žiūrėti: https://www.lndm.lt/edukacine-parodos-patricija…/ 
Daugiau apie parodą žiūrėti: https://www.lndm.lt/patricija-jurksaityte-iliuzoriumas/

Parodos kuratorė – Jolanta Jurašienė
Parodos architektai: Sigita Simona Paplauskaitė, Marius Puskunigis
Parodos dizainerė – Laura Grigaliūnaitė
Parodos apšvietimo dailininkas – Milvydas Kezys
Parodos videoanonso autorė – Eglė Marija Želvytė

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias