Liudmila. Projektų erdvėje „Editorial" kūrybą pristatančių menininkų literatūrinės rekomendacijos

2021-11-22

Liudmila – Mildos Januševičiūtės (g. 1990) ir Мišos Skalskio (g. 1994) kūrybinio dueto alter-ego. Liudmila tai miegamojo estrada, saldžiarūgštis popsas po skyrybų, blaškymasis tarp ‘teenage cool’ ir dėvėto haipo, sintetinis detoksas nuo apmaudo ir saldūs Mildos ir Mišos balsai. Rašydami dainas kūrėjai semiasi įkvėpimo iš šiuolaikinio buvimo vienišiems kartu. Mildos ir Mišos kuriama svajinga pop muzika dvelkia lengvu deja vu iš 2000-ųjų, susipynusiu su šiuolaikiniais išgyvenimais ir ritmais. Liudmilos instaliacija Fountain buvo pristatyta Adomo Narkevičiaus kuruojamoje grupinėje parodoje „Tirštikliai”, kuri projektų erdvėje „Editorial” veikė 2021 m. lapkričio 5 – 27 d. Įsikūrę po vienu stogu su „Editorial”, dalinamės Liudmilos literatūrinėmis rekomendacijomis. 

Clarice Lispector Complete stories (2015)

Knyga, kuri talpina vandenyną, kasdienius jausmus, netikslumus ir moterišką intuiciją. Man ji skaitosi nuo atsitiktinio lapo kaip istorija, dienoraštis, horoskopas, poezija arba įkvepianti ir jautri aplinkos dokumentacija.

Czesław Miłosz A Book of Luminous Things: An International Anthology of Poetry (1996)

Mylima Česlovo Milošo surinkta poezijos antologija. Knyga suskirstyta temomis – vietos, epifanija, akimirkos, daiktų paslaptys, žmonės tarp žmonių, moters oda, situacijos, neprisirišimas ir istorija – pristatančiomis tūkstančių metų senumo bei šiuolaikinę poeziją. Daugiabalsė knyga padedanti rasti atsakymus kai nesinori tiesioginių instrukcijų.

Lydia Davis The Collected Stories of Lydia Davis (2009)

Davis miniatūros savo nepakartojamu stiliumi ir išraiškos techniškumu išmokė akylumo ir įsiklausimo į kasdienių situacijų daugiabalsiškumą.

Monique Wittig The Lesbian Body (1984)

Hot mess. Prie šios Wittig knygos (kaip ir prie Davis) grįžtu vėl ir vėl, atsiversdamas nuo vidurio ir iškart panirdamas į jos šilumą.

Virginija Kulvinskaitė kai aš buvau malalietka (2019) 

Fernanda Melchor Hurricane Season (2020)

Šių dviejų knygų istorijos yra kažkuo panašios: nepatikimi naratoriai, konteksto grubumas/purvas ir tamsus chtoniškas žemiškumas (Virginijos knygos atveju lyg ir asmeniškai išgyventas). Abi knygos sugeba atverti mūsų pamatinį nuogumą prieš pasaulį.

Titulinė nuotrauka: Ugnius Gelguda.
Asmeninio archyvo nuotraukos: Liudmila.

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias