Leonoros Kuisienės meninės knygrišystės paroda „Polymnijos įkvėptieji 2023“ Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje

2023-04-12

Balandžio 20 d., ketvirtadienį, 16 val. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55, Kaunas) atidaroma Leonoros Kuisienės meninės knygrišystės paroda „Polymnijos įkvėptieji 2023“.

Autorinė meninės knygrišystės paroda „Polymnijos įkvėptieji 2023“ – tai tęstinė knygų-objektų „Duoklė mūzoms“ gija, skirta Lietuvoje gyvenančių rašytojų kūrybai įamžinti ir pagerbti sukuriant jų kūrinių laikmenas. Tai paroda, kurioje bus eksponuojamos vienetinės, kolekcinės vos 4–6 knygų tiražu išleistos ir meniškai įrištos autografuotos knygos. Parodą papildys knygos-objektai, tarp jų ir tarptautinį įvertinimą gavęs objektas (menininko knygos kategorijoje pirma vieta, JAV), vieno eilėraščio knygos, dėklai, perrišimai, bibliofilinės vertės rankų darbo knygų serija „Juodoji lelija“ (tiražas vos 21 numeruotas egzempliorius) ir dokumentinės fotografijos, kuriose užfiksuoti knygų autoriai, susitikimai su jais, net ir jų įtraukimo į laikmenos kūrimo procesą akimirkos.

Parodoje norima atkreipti dėmesį į lietuvių autorius bei jų kūrybą, parodyti, kad knyga ne tik turiniu, amžiumi, poligrafija, bet ir viršeliu, netradicine struktūra ar surišimu gali būti meno kūrinys, ir atskleisti odininkystės meno plastiką bei įvairovę.

Per pastaruosius trejus metus buvo išleista 12 knygų 10-ties autorių. Iš viso surišti 63 įregistruotų knygų vienetai. Ekspozicijoje bus daugiau nei 40 knygų ir knygų objektų (iš jų 30 vienetinio tiražo knygos).

Knygų leidybos iniciatorė, leidėja, rišėja ir iliustratorė – Leonora Kuisienė. Knygų leidyba vyksta Leonoros Kuisienės lėšomis, remia šeima.

Parodos atidarymo metu bus paskelbtas ir konkurso-detektyvo „Kur dingo Čiurlionio portfelis?“ laimėtojas. Nugalėtojui bus įteiktas pačios Leonoros Kuisienės sukurtas unikalus krepšys. Ši idėja kilo žurnalo „Baltas kambarys“ įkūrėjai ir leidėjai Luanai Masienei, kai Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje vyko šio žurnalo pristatymas. Visi besidomintieji menininko gyvenimu buvo kviečiami ieškoti ir siųsti surastus faktus. Atsakymas bus paskelbtas renginio metu.

Kuratorės: Violeta Karmalavičienė, Silvija Burokaitė

Paroda veiks: 2023 04 20 – 2023 06 18

Leonoros Kuisienės meninės knygrišystės parodą „Polymnijos įkvėptieji 2023“ lydintys renginiai:

Gegužės 4 d. 16 val. edukacija – rišimo dirbtuvės su parodos autore L. Kuisiene. Užsiėmimo metu susipažinsite su vienu iš galimų knygos rišimo būdų („ilgasis dygsnis“) ir įsirišite natūralios odos miniatiūrą.
Trukmė: 3 val.
Dalyviai: nuo 12 m.
Grupė: iki 10 žmonių.

Kaina: suaugusiam –5 Eur, moksleiviams, senjorams – 3 Eur
Būtina išankstinė registracija tel. 8 671 048 89 arba el. paštu silvija.burokaite@ciurlionis.lt

Gegužės 25 d. 16 val. susitikimas su rašytojais: Vytautu Balsiu, Nėrium Pečiūra, Mantu Balakausku. Laukia jaukus pokalbis, o jų kūrybą galėsite pamatyti L. Kusienės įrištose knygose. Renginys nemokamas.

Gegužės 27 d. 14 val. ekskursija su parodos autore, menininke – Leonora Kuisiene. Ekskursija su muziejaus bilietu.

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias