Knygos „Vilkas, bokštas ir bažnyčia: Vilniaus suvenyrai“ pristatymas Sostinės dienose

2023-08-31

Rugsėjo 2 d., šeštadienį, 13 val. Sostinės dienose prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro (Gedimino pr. 4, Vilnius) įvyks Rūtos Miškinytės sudarytos knygos „Vilkas, bokštas ir bažnyčia: Vilniaus suvenyrai“ pristatymas „Vilniaus suvenyras: Gedimino pilis“.

Apie knygą ir Vilniaus miesto simbolius praeityje bei dabar kalbėsis knygos sudarytoja Rūta Miškinytė, knygos bendraautorė, menotyrininkė Laima Laučkaitė, kūrybos strategė Giedrė Šileikytė (Autoriai). Pokalbį moderuos istorikas Aurimas Švedas.

Plačiau apie knygą:

Suvenyrai – kasdienybėje beveik nepastebimi, dulkių sluoksnį renkantys daikteliai – yra patikimi savo laiko liudytojai. Ši knyga – pirmoji, kviečianti atidžiau pažvelgti į Vilniaus suvenyrus, kurie gali papasakoti apie skirtingas miesto bendruomenes, XX a. pirmos pusės įtampas nepasidalijant Vilniaus, miestą svetimšalių akimis, jo kolonizaciją ir sovietizaciją. Kartu čia pasakojama ir dizaino bei vilnietiškosios kasdienybės istorija nuo XVIII a. vidurio iki mūsų laikų.

Knygoje „Vilkas, bokštas ir bažnyčia: Vilniaus suvenyrai“ pristatoma pusantro šimto suvenyrų, o juos lydi linksmos, liūdnos ar kurioziškos istorijos. Geriau suprasti, kaip suvenyrai gimsta ir vis nugula mūsų namų lentynose, padės dailės istorikių straipsniai bei… vienas detektyvinis apsakymas. 

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias