Knyga ir kava. Vilnius kaip suvenyras

2023-07-13

Liepos 13 d., ketvirtadienį, 18 val. Istorijų namų kieme (T. Kosciuškos g. 3) įvyks antrasis atsinaujinusio ciklo „Knyga ir kava“ renginys, kuriame bus pristatoma knyga „Vilnius kaip suvenyras“.

Leidykla „LAPAS“ ir Vilniaus muziejus kartu išleido jau dvi Vilniaus temai skirtas knygas. Marijos Drėmaitės ir Rasos Antanavičiūtės knyga „Neįgyvendintas Vilnius“ buvo įvertinta 2022 metų Vilniaus klubo premija. O šią vasarą leidykla pristato naujieną – Rūtos Miškinytės sudarytą knygą „Vilkas, bokštas ir bažnyčia. Vilniaus suvenyrai“. Šioje knygoje pristatant pusantro šimto suvenyrų, atskleidžiama skirtingų miesto bendruomenių, XX a. politinių įtampų ir vilnietiškos kasdienybės istorija.

Šis pokalbis bus ne tik apie Vilnių parodose ir knygose, bet ir apie miestą, žadinantį vaizduotę ir saugantį prisiminimus, t. y. Vilnių kaip suvenyrą. Renginyje dalyvaus istorikė Rūta Miškinytė, Vilniaus muziejaus direktorė Rasa Antanavičiūtė, pokalbį moderuos leidyklos „LAPAS“ vadovė Ūla Ambrasaitė.

Renginio pradžia 18 valandą. Dalyvavimas nemokamas. Išankstinės registracijos nereikia.

Pokalbių ciklą „Knyga ir kava“ rengia Istorijų namai ir Lietuvos leidėjų asociacija. Rašytojai, knygų dailininkai, istorikai, literatūros kritikai ir leidėjai vilniečius ir miesto svečius kviečia diskutuoti – kaip šiuolaikinė literatūra kalba apie dalykus, svarbius žmonėms, gyvenusiems ir prieš tūkstančius metų, o ką iš knygų galime sužinoti apie mūsų dabar pasirenkamą gyvenimo kelią, profesijas, pomėgius, miestus?
Šie susitikimai – proga išsijungti mobiliuosius telefonus ir gamtos bei istorinės teritorijos apsuptyje paklausyti diskusijų ir pabendrauti prie kavos puodelio, kurį visiems pageidaujantiems pasiūlys Istorijų namuose įsikūrusi kavinė „Eskedar Coffee“.

Renginys vyks Istorijų namų kiemelio terasoje, o esant nepalankioms oro sąlygoms persikels į Istorijų namų vidų – edukacinę salę arba kavinę.

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias