Ketvirtojoje meno leidinių mugėje „Kaunas Art Book Fair“ – dėmesys formaliojo ir neformaliojo mokymosi praktikoms

2022-10-04

Kismas, meilės knygoms ugdymas ir terpės netikėtiems, tačiau prasmingiems susitikimams kūrimas – šie dalykai bene geriausiai atspindi spalio 8-9 dienomis jau ketvirtą kartą Kaune vyksiančią meno leidinių mugę „Kaunas Art Book Fair“. Šiemet jos organizatoriai – Kauno fotografijos galerija ir šiuolaikinio meno knygynas „Six Chairs Books“ – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto erdvėse vyksiančiame renginyje kviečia būti smalsiais, aktyviais ir nebijoti leistis į meno leidinių nuotykį.

„Kaunas Art Book Fair“ vadovė Justė Litinskaitė sako, kad bene tinkamiausiai Kauno meno leidinių mugę šiandien apibūdintų žodis „nuotykinga“. „Nepaisant sukauptų patirčių, kasmet organizuodami mugę leidžiamės į naują nuotykį. Kaskart gvildename kitas temas, į edukacinę mugės programą įsileidžiame naujus žanrus, pristatome vis daugiau leidėjų iš Lietuvos ir svetur. Net ir kasmet kintantys mugės namai – galerija, virtualybė ar dailės akademija – diktuoja naujus iššūkius ir savitą, išankstinio žinojimo nenugludintą erdvinę mąstyseną“, – pasakoja ji.

Per dvi „Kaunas Art Book Fair“ dienas leidinius pristatys daugiau kaip 22 leidėjai, menininkai ir knygynai, vyks kūrybinės dirbtuvės, susitikimai su menininkais, knygų pristatymai, filmų peržiūros ir skaitymai. Ypatingas dėmesys šiemet skiriamas studentų leidybos praktikoms ir jaunų menininkų kūrybai, o visą mugės laikotarpį, skirtingu metu skambės audio įrašai su menininkų Paulinos Eglės Pukytės, Daivos Tubutytės ir Artūro Tereškino skaitomais tekstais iš knygos „Žodžiai, žodžiai, žodžiai arba Lietuvos menininkų tekstai“.

„Pernai, jau supjausčius šventinį mugės tortą, iškart sutarėme, kad būsimoje, 2022 metais vyksiančioje meno leidinių mugėje didelį dėmesį skirsime studentų arba formaliojo ir neformaliojo mokymosi praktikoms, klausime, ko galime išmokti stebėdami miestą ir save jame, kur galima išmokti leidybos, spaudos ir pasakojimų apie knygas meno ir amato. Galiausiai, ar jeigu workshopintumėme pusdienį arba dieną, galėtume sukurti knygą bei lokie yra (ne)institutinės šiuolaikinio meno istorijos pasakojimai“, – sako edukacinės programos koordinatorė Justina Zubaitė-Bundzė.

Šiais metais pirmąją mugės dieną, šeštadienį, galima drąsiai vadinti naujos knygos diena – nuo pat vėlyvo šeštadienio ryto lankytojai kviečiami dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir kartu su menininku, fotoknygų leidėju Visvaldu Morkevičiumi sukurti po šešis naujos bendros knygos puslapius. Po pietų mugės erdvę pripildys net trijų naujų leidinių sutiktuvės: bus pristatoma fotomenininko Donato Stankevičiaus inicijuota Kauno miesto ir rajono kultūros abonentų knyga, menininkės Marijos Repšytės leidinys „This time drawing has not succeeded. I tried to show fountains in the centre…“ ir Gailės Pranckūnaitės knyga „Eyes“.

„Turbūt neatsitiktinai šiemet „Kaunas Art Book Fair“ surado ir naujuosius savo namus – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetą“, – pasakoja J. Zubaitė-Bundzė. – Jame kviečiame susitikti ne tik su gausybe įdomių leidėjų, knygynų bei savilaidos atstovų, tačiau ir su būriu įdomių menininkų: fotografu V. Morkevičiumi, grafikos dizainere G. Pranckūnaite, menininkais Kipru Dubausku, M. Repšyte ir kitais. Besikalbėdami su jais, ekranuose galėsime susipažinti ir su filmų kūrėjais – Londone kuriančia Rosalind Nashashibi ir Ho-Chunk tautai priklausančiu menininku Sky Hopinka, kurio 2019 metais sukurtas filmas „Lore“, lydėsiantis G. Pranckūnaitės naujos knygos pristatymą, šiek tiek nostalgiškai ir pasitelkdamas tradicines žinojimo formas, mėgins mums papasakoti apie nelabai tolimą praeitį ir nelabai tolimą pražūtį.“

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias