𝐆𝐞𝐠𝐮𝐳̌𝐞̇𝐬 𝟐𝟐 𝐝. 𝟏𝟖 𝐯𝐚𝐥. 𝐕𝐀𝐆𝐎𝐒 𝐤𝐧𝐲𝐠𝐲𝐧𝐞 „𝐃𝐫𝐚𝐮𝐠𝐲𝐬𝐭𝐞̇“ (𝐆𝐞𝐝𝐢𝐦𝐢𝐧𝐨 𝐩𝐫. 𝟐), 𝐤𝐚𝐯𝐢𝐧𝐞̇𝐬 𝐃𝐞𝐩𝐞𝐜𝐡𝐞 𝐜𝐨𝐟𝐟𝐞𝐞 𝐞𝐫𝐝𝐯𝐞̇𝐣𝐞.
Kviečiame Jus pokalbiui prie kavos puodelio su knygos „Žiūrėti ir būti žiūrimai: feministinės kino teorijos sąvokos ir komiksai“ autorėmis Natalija Arlauskaite ir Migle Anušauskaite. Autores kalbins leidyklos LAPAS komunikacijos vadovė Emilija Blockutė, taip pat į pokalbį įsijungti ir klausimus užduoti kviesime visus renginio dalyvius.
Su Natalija Arlauskaite ir Migle Anušauskaite kalbėsimes ne tik apie feministinę kino teoriją, komiksų bei teorijų santykį, bet ir apie mėgstamus filmus bei skaitomas knygas. Prisijunkite!
𝐀pie knygą
Kas sieja kiborgus ir miuziklus, kino malonumą ir stereotipus, balsą ir emancipaciją?
Knyga „Žiūrėti ir būti žiūrimai“, jungianti Natalijos Arlauskaitės tekstus ir Miglės Anušauskaitės komiksus, supažindina su kertinėmis feministinės kino teorijos sąvokomis. Kodėl jų reikia? Nes kinas kuria, atkartoja ir keičia pasaulio vaizdą, persmelktą stereotipų ir įvairių rūšių hierarchijų. Ši knyga siūlo žodyną, padedantį atpažinti, analizuoti ir (ne ką mažiau svarbu!) pasijuokti iš kino, jame mums priskiriamų vaidmenų ir savo žiūrėjimo patirčių. Kaip sako autorės, „sugalvojome šią knygą norėdamos, kad mąstyti apie kiną būtų ne mažiau smagu, nei jį žiūrėti“.
Renginio vizuale panaudota Gintarės Grigėnaitės nuotrauka, vizualą sukūrė dizainerė Aurelija Slapšytė.