Tęsiame šiais metais projektų erdvėje „Editorial“ parodas rengiančių menininkų literatūrinių rekomendacijų ciklą! Iki liepos 2 d. erdvėje veikia latvių menininko Kaspars Groševs paroda „Senis eina namo“. Šia proga dalinamės menininko literatūrinėmis rekomendacijomis!
Jon Savage Teenage: The Creation of Youth: 1875-1945 (2008)
Knyga gana nuodugniai apžvelgia kaip skirtingose stadijose paaugliai, kaip atskira amžiaus grupė, pasireiškia kultūriniu ir socialiu požiūriu. Nuo asmeninių tragedijų ir literatūros iki socialinių judėjimų, kuriuose paauglystė iškyla kaip unikalus gyvenimo tarpsnis, kuris asmenybę veikia tiek transformatyviai, tiek brandinančiai. Dažnai savo kūriniuose referuoju į paauglystės laikotarpį – man tai buvo visiškai priešingų ideologijų laikas, bandymas rasti kam priklausyti ar ant ko pykti ir atradimų – alkoholio, muzikos, „pasidaryk pats” – metas, pareikalavęs ir daug ašarų bandant suprasti, kas esu.
Chris Fite-Wassilak Ha-Ha Crystals (2016)
Man tiesiog patinka, kaip autorius juda per erdves ir idėjas, kuriose atsiranda painumas. Galbūt šioje knygoje randu panašumų su savo rašomais tekstais ar net tapyba – judant atrandu objektus, kurie atgaivina pasimiršusius prisiminimus. Pavadinime nurodant Robertą Smithsoną, knyga tyrinėja tam tikrus minties pėdsakus ir visa kita, ką gali atnešti mintis.