Armands Andže knygos „29 Landscapes“ pristatymas Rygoje

2023-05-02

Gegužės 12 d., penktadienį, 18 val. Rygoje ISSP galerijoje (Marijas g. 13K 3, Ryga) įvyks leidybinės platformos „NoRoutine Books“ naujausios publikacijos – „29 Landscapes“ pristatymas. Armands Andže leidinys „29 Landscapes“ yra jau penktasis spaudos projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant lietuvių leidėjams „NoRoutine Books“ ir Rygos fotografijos bienalei.

Armands Andže kūrinyje „29 Landskapes“ tiria, kaip klasikinis peizažo žanras ir analoginės fotografijos priemonės gali egzistuoti šiandienoje. Menininką itin domina peizažo suvokimo ir įprasminimo socialiniai ir psichologiniai aspektai. Pasitelkdamas klasikines priemones ir žanrą Armands Andže provokuoja suvokėjo regą ir sąmonę. Pozityviniame vaizde užmaskuojama dalis akivaizdžių detalių, tačiau akylesnis suvokėjas kūrinyje gana nesunkiai įžvelgia pateikto peizažo nevientisumą bei prasmines įtampas. Iš 29 segmentų sujungtame darbe horzonto linija tarsi nekintanti konstanta manipuliuoja suvokėjo sąmone nurodydama į nekintamumą ir kraštovaizdžio pastovumą. O atskiri segmentų atvaizdai pabrėžia permanentinį peizažo atsinaujinimą, kolektyvines ir industrines landšafto transformacijas. Dar daugiau, aptinkame ir iš pažiūros pažįstamus, bet akivaizdžiai labai „netikrus“ kraštovaizdžius, autorius išduoda jog tai Marso planetos „žemė ir dangus“. Toks kūrinio dualumas, iš vienos pusės chrestomatinis atpažįstamumas ir, kita vertus, periodinis žiūrovo paklaidinimas suponuoja įvairiapusiškus svarstymus apie kasdienybės normų ir apibrėžtų verčių galimą dinamiką.

Leidybinė platforma „NoRoutine Books“ publikuodama menininkų kūrinius visu pirmą atsižvelgia į darbo specifines savybes ir siekia, kad publikacija taptu kūrinio tęsinių, bei kokybiškai nauja  kūrinio versija. „29 Landscapes“ atveju labai svarbi galimybė kūrini suvokti vienoje išklotinėje ir galimybė perskaityti atskirais segmentais. Siekiant suteikti tokia galimybę publikacijos vartotojui leidėjai pasirinko unikalią ritinio formos (geriausia žinomos iš Toros knygų) struktūrą.

„NoRoutine Books“ yra 2014 metai menininkų Vilmos Samulionytės ir Gyčio Skudžinsko įkurta leidybinė platforma besivadovaujanti principu „menininkai – menininkams“. Leidiniai spausdinamos šiuolaikinėmis aukščiausios klasės poligrafijos mašinomis, o visi pospaudiminiai darbai atliekami menininkų studijose. Publikacijos visuomet griežtai limituotos 99 egzempliorių tiražu.

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias