Architektas Rolandas Palekas: „Kas yra gatvė? Ten turi būti galimybė įsimylėti“

2022-09-13

Paleko architektų studija (PAS), įkurta 2000 metais, šiandien vadinama vienu kūrybiškai stipriausių architektų kolektyvų Lietuvoje. Leidykla „LAPAS“ pristato naujieną – knygą „PAS. Paleko architektų studija 2“ lietuvių ir anglų kalbomis, kurioje užfiksuota keturiolika PAS metų, įgyvendintų projektų ir neišsipildžiusių idėjų, Rolando Paleko esė apie šiuolaikinį miestą ir architektą bei buvusių bendradarbių pokalbai su studijos partneriais, leidžiantys pažvelgti į architektų darbo užkulisius.

Architektė, buvusi PAS kolegė, architektų studijos „DO Architects“ bendraįkūrėja Andrė Baldišiūtė kalbasi su architektu, PAS įkūrėju, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Rolandu Paleku (pokalbio ištrauka iš knygos „PAS. Paleko architektų studija 2“).

Andrė: […] Jūs pats save įvardytumėte kaip solo ar kaip komandinį kūrėją?

Rolandas: Nebežinau. Iki šiol visada deklaravau komandiškumą, įsiklausymą, bet lygiagrečiai daugelį metų girdžiu, kad kuria individas, kad tai nėra komandinis darbas. Matyt, yra ir to, ir to. Man pačiam labai svarbu būti su bendraminčiais, architektais, kolegomis, kuriais pasitikiu. Diskutuoti, kelti klausimus, reflektuoti, girdėti kritiką, pačiam permąstyti. Tikrai negaliu kurti ilgą laiką vienas užsidaręs, man svarbu ekstravertiškas procesas. Net ir pabaigus darbą labai svarbu parodyti, išgirsti kitų nuomonę ir iš jos pasimokyti.

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias