Anni Puolakka. Projektų erdvėje „Editorial" kūrybą pristatančių menininkų literatūrinės rekomendacijos

2021-07-02

Anni Puolakka (g. 1983, Oulu, Suomija) – šiuo metu įsikūrusi Roterdame ir Helsinkyje. Kūrybinėje praktikoje dokumentinę medžiagą inkorporuoja į fiktyvius pasaulius, kurdama performansus, video meną, instaliacijas, piešinius ar tekstus. 2021 m. birželio 3 – liepos 3 d. projektų erdvėje “Editorial” veikė menininkės paroda Maitinimas Feed. Įsikūrę po vienu stogu su Editorial, dalinamės Puolakka literatūrinėmis rekomendacijomis:


Bloodchild and Other Stories (1995) by Octavia E. Butler

Šis mokslinės fantastikos istorijų ir esė rinkinys pasakoja apie žavius, tačiau gan komplikuotus ryšius tarp žmonių ir kitų rūšių. Keliaudami per šiuos pasakojimus susidursite su kalbą atimančiu virusu, tarprūšiniu apvaisinimu ir sutiksite kontroliuojančius, bet tuo pačiu ir rūpestingus ateivius. Kiekvienos istorijos pabaigoje rasite autorės mintis ir apsvarstymus. Autorės rašymo būdas yra toks įtraukiantis, kad kartais skaitydama jaučiausi tarsi panirdama į itin tikroviškus sapnus. Tokio tipo mokslinė fantastika mane įkvepia svarstyti apie galimas ateitis.

Roman Charity – Queer Lactations in Early Modern Visual Culture (2017) by Jutta Gisela Sperling

Mane domina skirtingos žindymo situacijos ir jų reprezentacijos. Jos gali būti banalios, erotiškos, transgresyvios, pilnos rūpesčio ar net išnaudojimo, skausmo ar erotikos. Įtraukiančios skirtingus ketinimus ar proto būsenas. Šioje knygoje Sperling tyrinėja žindymo situacijas istoriniuose vaizduose, ypač sutelkdama dėmesį į sceną, atsikartojančią daugelyje tapybos darbų iš Renesanso ir Apšvietos laikotarpio Europoje; vaizdas, kuriame suaugę vaikai žindo savo tėvus. Šia knyga autorė bando “suprasti kodėl ir kaip ankstyvieji modernūs žiūrovai matė kraujomaišiškas suaugusiųjų žindymo scenas kaip tinkamas temas apmąstymui ir taip pat siekia išplėsti ir sukreivinti modernią seksualumo savoką.” Tai žadina manyje troškimą labiau įsigilinti į žindimo temą, pažvelgiant į ją iš modernių ir istorinių perspektyvų.

Drive Your Plow Over the Bones of the Dead (2009) by Olga Tokarczuk

Man labai patinka ši istorija ir jos pagrindinis veikėjas. Jie skatina mano susijaudinimą dėl to, kad esu gyva ir galiu egzistuoti kartu su kitais gyvūnais, dėl to, kad senstu ir dėl to, kad galiu skaityti. Aš mėgaujuosi meno formomis, kurios sukelia šilumos ir namiškumo jausmą, ar turi paslaptingumo, komplikuotumo, aistros. Laikydama šią knygą rankose jaučiu, kaip bet kuriuo metu galiu pratrūkti. Tikiuosi, kad ir jūs ją perskaitysite, jei dar neteko to padaryti.

_

Titulinė nuotrauka: Anni Puolakka asmeninis archyvas.
Parodos nuotraukos: Ugnius Gelguda.
Tekstą iš anglų kalbos vertė: Miglė Markulytė.

0
0 item
Uždaryti
My Cart
Krepšelis tuščias